Věchýtek si zlomil acetabulus.

16.1.2019 cca v 7:00 jsem vystoupil z auta na parkovišti administrativní zóny v areálu stavby Mochovce 3 a 4 a udělal asi 10 kroků směrem ke svému kanclu. Pršelo a bylo asi 8 stupňů nad nulou. Náledí byste tedy nečekali.

Ale co pak já, to jsem neomylně vstoupil na jedinou zmrzlou kaluž, která tam byla. Do vzduchu mi vylétli obě nohy a já plnou váhou (tehdy 92 kg) kecl na zadek. No, co mám povídat bolest neskutečná a při pokusu se postavit to prostě nešlo!

Chvíli jsem tam lezl po čtyřech do kolečka a vyl bolestí jako pes. Pak mě objevil kolega z práce a odvezl do Nitry do nemocnice. Tady mě zrentgenovali a océtéčkovali a diagnóza byla na světě. Rozlomený acetábulus, což je kyčelní kloubní jamka, tj. zlomená prdel.

Na místě mi hned provrtali koleno a pověsili na ně závaží asi 9 kg. Pak jsem byl repatriovám do Fakultní nemocnice Brno v Bohunicích, kde mně operovali a doplnili moji kostru o cca 130 mm ocelové dlahy (materiál nerezová ocel 316L) a celkem asi 8 šroubů. Viz přiložený rentgen. To okomentoval kamarád, který mě na ten rentgen vezl slovy: „Teda ty to tam máš zdrátovaný…“

Doléčení a rehabilitaci jsem absolvoval v Nemocnici Ivančice.

Všem, ale úplně všem, kteři se o mně starali, operovali, rehabilitovali, navštívili a mysleli na mně moc děkuju.

3 thoughts on “Věchýtek si zlomil acetabulus.”

    1. Fungují, ale kvůli spamu to musím schválit. WordPress no. BTW můj výklad obecné teorie relativity (černých děr) bude!

  1. Jo, vypadá to tak.
    Tu storku o zlámané prdeli už všichni dva známe.
    Ale rádi bychom nějaké aktuální téma, třeba Tvůj výklad světových dějin se zaměřením na starověk v oblasti Středního Východu či výklad speciální teorie relativity 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..